Partynski Aktualności Czym dokładnie zajmuje się chirurg szczękowy?

Czym dokładnie zajmuje się chirurg szczękowy?

Chirurg szczękowy Lublin przeprowadzać może zabiegi oczywiście z zakresu chirurgii stomatologicznej. Między innymi jest to usuwanie zębów, resekcja wierzchołka korzenia, odsłanianie zatrzymanych zębów, usuwanie zmiany błony śluzowej, chirurgiczne przygotowanie do protetycznego leczenia, usuwanie torbieli twarzoczaszki, a nawet leczenie pewnych łagodnych oraz co po niektórych złośliwych nowotworów znajdujących się w obszarze jamy ustnej.

Jednak nie jest to całkowity zakres działań, które podejmuje chirurgia szczękowa, jak i także chirurgia twarzowa. Chirurg szczękowy Lublin może się zajmować urazową chirurgią, która to obejmuje uszkodzenia tkanek miękkich oraz złamania czy też zwichnięcia kości, do których doszło w wyniku urazu.

Kolejna dziedzina chirurgii szczękowej oraz twarzowej to chirurgia onkologiczna. Obejmuje ona zabiegi rekonstrukcyjne. Chirurdzy szczękowi zajmują się także chirurgią czaszkową, twarzową, szczękową oraz zgryzową. Przykładem jest leczenie wad rozwojowych czy też wykonywanie zabiegów ortognatycznych, których celem jest korekta rysów twarzy bez kompletnego naruszania skóry.

Zakres chirurgii szczękowe oraz twarzowej jest niesamowicie szeroki. Chirurdzy szczekowi muszą obowiązkowo dysponować bardzo szeroką wiedzą nie tylko z zakresu stomatologii, ale także chirurgii ogólnej, onkologii, chirurgii estetycznej, a do tego musi obowiązkowo posiadać wiedzę z takich dziedzin jak neurologia, laryngologia, jak i także okulistyka. Okazuje się, że musi dysponować naprawdę szeroką wiedzą. Musimy także przyznać, że zawód ten nie jest łatwym zawodem.