Partynski Biznes i usługi Ile czasu zajmuje nauka jazdy na koniu?

Ile czasu zajmuje nauka jazdy na koniu?

Nie jest rzadkością, aby zapytać kogoś, jak długo to trwa, aby nauczyć się jeździć konno. Jeśli dopiero zaczynasz, prawdopodobnie nie masz odpowiedzi na to pytanie – a nawet jeśli jeździsz od lat, zawsze będą ludzie, którzy pytają o to samo. Prawda jest taka, że zależy to od kilku rzeczy: ile czasu poświęcasz w każdym tygodniu, twój styl jazdy i poziom doświadczenia, i jaki rodzaj konia pracujesz.

Pierwszy czynnik jest najprostszy do rozważenia – jak długo można jeździć każdego dnia lub tygodnia. Oczywiście, im więcej czasu możesz poświęcić na trening i praktykę, tym szybciej zdobędziesz umiejętności. Dobrym sposobem na ocenę postępów jest obserwacja siebie w lustrze – gdy widzisz, że konsekwentnie wykonujesz dobrą formę, to znak, że robisz postępy. Na początku, nawet jeśli wydaje ci się, że twoje lekcje idą do nikąd, nie przestawaj – potrzeba czasu, aby mięśnie się uformowały, a ciało zapamiętało pewne ruchy w kółko.

Jeśli chodzi o Twój styl, oglądaj filmy z różnymi zawodnikami, aż znajdziesz takiego, którego forma jest jak najbardziej zbliżona do Twojej. Najlepiej, gdyby był on na podobnym poziomie doświadczenia, aby mógł udzielić lepszej instrukcji na podstawie swoich doświadczeń.

Więcej na: jasportowiec.pl