Partynski Lifestyle Jak wydrukować plakat na kartkach A4?

Jak wydrukować plakat na kartkach A4?

Drukowanie plakatu na kartkach A4 można wykonać w prosty sposób, wystarczy użyć odpowiedniego programu. Oto kroki, które trzeba będzie wykonać:

1. Pobierz i zainstaluj program

Będziesz potrzebował programu, który umożliwi Ci drukowanie plakatów. Najbardziej znane programy to CorelDraw i Adobe Illustrator, ale nie są one darmowe. Zamiast wydawać na nie pieniądze, wybierz darmową alternatywę, taką jak GIMP, która jest do nich podobna pod względem funkcji.

Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, możesz kupić papier A4 do drukarki laserowej zamiast papieru A3. Nie wpłynie to na jakość twojego wydruku, ale będzie kosztować mniej.

2. Ustaw swój układ strony

Otwórz swój obraz w programie GIMP i umieść go na środku pustej strony. Aby to zrobić, kliknij File > New from Template > Document Size > A4 Landscape > Ok.

3. Zmień rozmiar swojego obrazu

Aby zmienić rozmiar swojego obrazu, przejdź do Filtry > Obraz > Skaluj obraz i dostosuj obie liczby, aż wysokość dopasuje się do szerokości (obie powinny wynosić 595 pikseli). Następnie kliknij Ok.

4. Wydrukuj to!

Przejdź do Plik > Drukuj z podglądem i wybierz swoje ustawienia (rozdzielczość i rodzaj papieru) przed potwierdzeniem, że wszystko jest w porządku.

Więcej na: ladytech.pl