Kocyk tkany

Kocyk tkany niemowlęcy to akcesorium, jakie towarzyszy małemu od pierwszych dni jego życia, gwarantując mu ciepło, uczucie zabezpieczenia, komfort oraz ukojenie w ciężkich chwilach. Więc należałoby dodać wszystkich starań, by dobrać artykuł, jaki zaspokoi wszelkie konieczności malca oraz będzie towarzyszył mu poprzez pierwszą część dzieciństwa w niezastąpionym stanie. Jak dobrać najdoskonalszy kocyk dla niemowlaka? O czym pamiętać podczas zakupów? Tekstylia niemowlęce, w tym kocyki, muszą być zrobione z lekkich, dobrych dla skóry małego dzianin, jakie są pewne oraz nie spowodują u dziecka podrażnień, zadrapań, lub reakcji uczuleniowych.

Zabezpieczenie małego – niewątpliwa podstawa

Ważnym założeniem, jakim należy kierować się, dobierając ciepły kocyk tkany dla noworodka, jest zabezpieczenie. Prawdopodobnie żadnego rodzica nie należy przekonywać, iż maluchy mają bardzo delikatną oraz wrażliwą skórę, o jaką należy dbać, wykorzystując dobre kremy lub oliwki. Jednakowo ważne znaczenie ma artykuł, z jakiego został wykonany koc, gdyż źle wybrany może przyczynić się do podrażnienia dziecięcego naskórka.

Kocyk tkany na zimę

W czasie jesienno-zimowym z radością otaczamy się miękkimi, ciepłymi kocami. Nie odmiennie jest z malcami. Na zimę należałoby kupować kocyk bawełniany czy z ciepłej bawełny supimy, o grubszym splocie, splocie waflowym czy składający się z paru powierzchni dzianiny. Odmienną opcją jest kocyk z mikrofibry. Odpowiednim doborem jest również kocyk z wełny merino, jaki gwarantuje doskonały komfort cieplny. Należy natomiast liczyć się z tym, iż taki kocyk będzie zdecydowanie droższy od bawełnianego. Najbezpieczniejsze, szczególnie dla maluchów, są te o ażurowym splocie.