Partynski Technika Gdzie kupić wełnę z alpaki?

Gdzie kupić wełnę z alpaki?

Wełna z alpaki pochodzi z Alpaki, południowoamerykańskiego wielbłąda spokrewnionego z wielbłądami i lamami, hodowanego ze względu na delikatne, gęste i miękkie runo. Występuje w różnych kolorach, w tym białym, czarnym, brązowym, szarym i kremowym. Wełna alpaki jest bardzo ceniona przez dziewiarzy za jej luksusowy dotyk i miękkość – a najlepsze jest to, że jest naturalnie hipoalergiczna i nie pilinguje się jak wełna owcza.

W większości projektów dziewiarskich z użyciem wełny z alpaki trzeba kupować ją hurtowo ze względu na jej wysoką cenę. Pojedyncza para wysokiej jakości igieł do dziergania może kosztować 65$-75$ w zależności od marki; kłębek włóczki z alpaki może kosztować nawet 40$ za kłębek lub więcej. Jeśli nie jesteś dziewiarzem, ale chcesz wypróbować to włókno w swoim rzemiośle, spodziewaj się zapłacić w górę 30 dolarów za jard dla projektu tkaniny.

Najlepszym miejscem na zakupy tego włókna jest internet – popyt na produkty z alpaki wzrósł tak bardzo, że w całym kraju powstają setki farm alpak, które sprzedają swoje produkty online. Polecam odwiedzić stronę wyjatkowystyl.pl, gdzie można znaleźć wiele informacji o tym, jak kupować alpaki.

Więcej na: bellaplace.pl