Partynski Lifestyle Ile czasu potrzeba aby nauczyć się jeździć na nartach?

Ile czasu potrzeba aby nauczyć się jeździć na nartach?

Kiedy uczysz się jeździć na nartach, łatwo jest mieć wrażenie, że robisz setki kroków do tyłu na każde kilka do przodu. Kiedy pierwsza lekcja odbywa się na króliczej górce, a ty ledwo trzymasz się na nogach na wyciągach, zanim będziesz musiał wrócić na dół, może to być zniechęcające. Jednak tak długo jak ciężko pracujesz i nie frustrujesz się, prawdopodobnie szybko załapiesz o co chodzi.

Co mam na myśli przez „ciężką pracę?” Musisz być gotów spędzić wiele godzin na koniec w ośrodku, słuchając instruktorów i stosując się do ich wskazówek. Dla każdej rzeczy, która wydaje się niepowodzeniem (jak upadek), powinna być równoważna ilość czasu spędzona na pracy nad rozwiązaniem z instruktorem. Musisz być w stanie rozpoznać, co działa, a co nie, i mieć dyscyplinę i motywację, by ćwiczyć tak długo, aż zacznie działać, nawet jeśli nie stanie się to z dnia na dzień.

Po drugiej stronie tego równania jest „nie daj się sfrustrować”. Jeśli zdecydujesz, że jazda na nartach po prostu nie jest dla ciebie warta i poddasz się, to jasne – prawdopodobnie nie nauczysz się tego w miesiąc lub dwa. Ale o wiele łatwiej jest, gdy ktoś inny bierze odpowiedzialność za postępy, które zostaną poczynione i usuwa wszelkie wątpliwości co do tego, czy zajmie to trochę czasu…

Więcej na sporttaker.pl