Partynski Dom i wnętrze Jakie kwiaty jednoroczne do ogrodu wybrać?

Jakie kwiaty jednoroczne do ogrodu wybrać?

Prawda jest taka, że rośliny jednoroczne są koniem roboczym ogrodu i są tysiące roślin do wyboru. Ale jeśli szukasz kilku ulubionych, oto kilka propozycji:

Lilia tygrysia (Lilium lancifolium) – Ta roślina wytwarza kwiaty o dużych złotych płatkach, które wyglądają jak egzotyczne oko tygrysa. Kwiat zaczyna się ciemnoczerwono-fioletowy i zmienia się na żółto-pomarańczowy, gdy dojrzewa.

-Anemone (Anemone coronaria) – Ta roślina rośnie dziko w wielu częściach świata i może osiągnąć wysokość 2 stóp. Kwiaty mają od pięciu do dziesięciu płatków, które są zazwyczaj głęboko różowe lub czerwone z białymi końcówkami.

-Ageratum (Ageratum houstonianum) – Ageratum wytwarza piękne klastry drobnych białych kwiatów na wysokich łodygach. Wyglądają ładnie posadzone blisko siebie w przedniej części granic lub w pobliżu szczytów ścian.

-Maki (Papaver rhoeas) – rośliny te wytwarzają pojedyncze lub podwójne kwiaty w różnych kolorach, takich jak pomarańczowy, czerwony, żółty, niebieski i fioletowy. Można je również uprawiać w dużych grupach, aby uzyskać olśniewające masy kolorów w ogrodzie.

Więcej na: forhomies.pl